Atrakcje

Rozewie - Latarnia Morska

Latarnia Morska - to legendarne i jedyne w swoim rodzaju miejsce... Przylądek Rozewie jest miejscem, które kiedyś było najdalej wysuniętym skrawkiem Polski. Znajdująca się w Rozewiu latarnia jest jedną z największych i najstarszych na polskim wybrzeżu.

czytaj więcej

Półwysep Helski

Półwysep Helski - wąski, a długi na 34 km pas piaszczystego lądu oddzielający morze od zatoki. Najwęższe odcinki półwyspu znajdują się już u nasady półwyspu (1 km od Władysławowa) i tu można dojść pieszo, aby wskoczyć wprost do Bałtyku albo wypożyczyć żagle i sprawdzić swe siły w płyciznach zatoki Między Władysławowem a Chałupami; (7 km) jest zlokalizowanych 5 pól; ściągają tu głównie amatorzy desek surfingowych, żaglówek, skuterów wodnych...

czytaj więcej

Jastrzębia Góra - Obelisk "Gwiazda Północy"

Obelisk "Gwiazda Północy" - kamień oznaczający najbardziej wysunięty na północ, punkt linii brzegowej Polski. Usytuowany jest u podnóża wybrzeża klifowego, (za Szkołą Podstawową, róg ulic Słowackiego i Norwida).

czytaj więcej

Chłapowo - Wąwóz Chłapowski

Wąwóz Chłapowski - baśniowa, złota dolina ciągnąca się od wsi Chłapowo i kończąca oczywiście się na pięknej plaży. Bogactwo roślin, zachwycające złoto kwiatów żiarnowca, zarośla rokitnika, dzikie róże i wysokie zbocza parowe tworzą otoczenie jak z "Podróży Odyseusza".

czytaj więcej

Swarzewo - Sanktuarium Matki Boskiej Swarzewskiej Królowej Polskiego Morza

Sanktuarium Matki Boskiej Swarzewskiej Królowej Polskiego Morza - pieszo z Władysławowa dojdziemy tam zaledwie po półgodzinnym spacerze piękną polną drogą wzdłuż brzegu Zatoki Puckiej. Przez cały czas widać strzelistą, neogotycką wieże kościoła, wewnątrz którego jest podnoszony obraz Madonny Tronującej z Dzieciątkiem, po którego podniesieniu, widać rzeźbę Matki Boskiej Królowej Polskiego Morza.

czytaj więcej

Puck - Pierwszy port Rzeczypospolitej

PUCK to miasto z 1348 r., był pierwszym portem Rzeczypospolitej i również miejscem aktu zaślubin z morzem (10 lutego 1920 dokonał tego generał Józef Haller.) Jest to miasteczko o wyraźnym klimacie kaszubskim, z portem jachtowym, w którym odbywają się liczne imprezy żeglarskie, molem zakończonym kawiarnią panoramiczną i cennymi zabytkami.

czytaj więcej

Rzucewo - PAŁAC w Rzucewie nad zatoką pucką...

Pałac w Rzucewie (ok. 30 km od Karwi) - pałac neogotycki z 1845 r., leżący nad Zatoką Pucką. Przypomina średniowieczne zamczysko i jest otoczony pięknym parkiem, w którym znajdziesz niejedno drzewo będące pomnikiem natury.

czytaj więcej

Krokowa - ZAMEK w Krokowej

ZAMEK w Krokowej - niegdyś zamek obronny z XIV/XV w., otoczony fosą... Przy pałacu znajduje się spichrz z 1835 r. Dziś mieści się tutaj hotel, restauracja, centrum spotkań konferencyjnych oraz małe regionalne muzeum.

czytaj więcej