Dzisiaj jest środa 17 styczeń 2018, imieniny obchodzą: Marian, Jan, Antoni
Menu
Pogoda
Aktualności
2017
ODPADY KOMUNALNE - HARMONOGRAM ODBIORU
Na stronie Urzędu Miasta Władysławowa zostały opublikowane zasady i aktualny harmonogram odbioru odpadów komunalnych obowiązujący w 2017 roku:


sezon 2017
OPŁATA ZA UTRZYMANIE OGŁOSZENIA
Przypominamy o opłacie rocznej za utrzymanie ogłoszenia w naszym serwisie w wysokości 50 PLN (uchwała Rady Sołeckej). Warunkiem utrzymana ogłoszenia jest uregulowanie zaległych należności za lata ubiegłe. Wpłata za rok 2017 powinna być dokonana w terminie do 31.03.2017

Wpłaty dokonujemy na ul. Złotej 12.
9.03.2016
SPOTKANIE Z BURMISTRZEM
W ramach spotkań Burmistrza z mieszkańcami sołectw i osiedli zapraszamy Państwa do udziału w takim spotkaniu, które zaplanowane jest na dzień 9.03.2016 godz. 17:00 w Szkole Podstawowej w Karwi


2016
ODPADY KOMUNALNE - HARMONOGRAM ODBIORU
Na stronie Urzędu Miasta Władysławowa zostały opublikowane zasady i aktualny harmonogram odbioru odpadów komunalnych obowiązujący w 2016 roku:


sezon 2016
OPŁATA ZA UTRZYMANIE OGŁOSZENIA
Przypominamy kwaterodawcom o opłacie rocznej za utrzymanie ogłoszenia w naszym serwisie w wysokości 50 PLN (uchwała Rady Sołeckej). Wpłata powinna być dokonana w terminie do 31.05.2016

Wpłaty dokonujemy na ul. Złotej 12.
sezon 2015
OPŁATA ZA UTRZYMANIE OGŁOSZENIA
Przypominamy kwaterodawcom o opłacie rocznej za utrzymanie ogłoszenia w naszym serwisie w wysokości 50 PLN (uchwała Rady Sołeckej). Wpłata powinna być dokonana w terminie do 30.06.2015

Wpłaty dokonujemy na ul. Złotej 12.
12.07.2015
FESTYN RODZINNY 2015
Zapraszamy na festyn rodzinny KARWIA 2015. Atrakcją wieczoru będzie występ Kamila Bednarka.
Festyn tradycyjnie odbędzie się na boisku NORDy przy ul.Wojska Polskiego wjazd do Karwi od strony Jastrzębiej Góry.


2015
ODPADY KOMUNALNE - HARMONOGRAM ODBIORU
Na stronie Urzędu Miasta Władysławowa został opublikowany aktualny harmonogram odbioru odpadów komunalnych obowiązujący w 2015 roku:


16.11.2014
WYBORY SAMORZĄDOWE
W dniu 3.11.2014 w studio telewizji regionalnej TTM odbyła się debata kandydatów na Burmistrza Władysławowa
W debacie udział wzięli wszyscy kandydaci startujący w nadchodzących wyborach.
Całą debatę można objerzeć pod następującym linkiem:13-21.10.2014
KONSULTACJE SPOŁECZNE STATUTU KARWI
Burmistrz Miasta Władysławowo zarządził konsultacje społeczne projektów statutu jednostek pomocniczych Gminy Miasta Władysławowo - sołectw: Karwia, Ostrowo, Tupadły, Jastrzębia Góra, Rozewie, Chłapowo, Chałupy.
Konsultacje przeprowadza się w dniach 13.10.2014-21.10.2014 r.
Uwagi, co do treści statutów zgłasza się Burmistrzowi Miasta wyłącznie na piśmie , na druku stanowiącym załącznik do zarządzenia, w siedzibie Urzędu - Biurze Obsługi Interesanta.
Dokumenty można pobrać klikając na poniższy link:


VI-XII 2014
ODPADY KOMUNALNE - HARMONOGRAM ODBIORU
Na stronie Urzędu Miasta Władysławowa został opublikowany aktualny harmonogram odbioru odpadów komunalnych obowiązujący od czerwca do grudnia:


czerwiec 2013
ODPADY KOMUNALNE - nowy system
Od 01 lipca 2013 roku zaczyna funkcjonować nowy system odbioru i zagospodarowania odpadów. Ze szczegółami, które będą obowiązywać na terenie gminy Władysławowo, a w szczególności w Karwi można zapoznać się na stronie Gminy Miasta Władysławowa:
24.08.2013
NORDA zwycięża !
Dzisiaj w meczu otwarcia sezonu A klasy NORDA Karwia pokonała na własnym boisku LZS Bojano 2:1. Mecz był bardzo zacięty, obfitował w dramatyczne chwile. Gdy faulowani zawodnicy padali na murawę boiska, sędzia nie szczędził żółtych kartek. Po rzucie karnym podyktowanym przeciwko naszemu zespołowi w drugiej połowie meczu (foto poniżej) wynik meczu został ustalony na 1:1 i wydawało się, że tak już pozostanie do końca. Jednak po zrywie w ostatniej minucie meczu Mateusz Meyer umieścił piłkę w bramce gości pieczętując tym samym zwycięstwo gospodarzy. Gratulujemy mocnego wejścia w sezon!

Otwarcie Orlika
17.08.2013
Letnia Scena Muzyczna - ENEJ
W ramach Letniej Sceny Muzycznej odbyła się kolejna impreza plenerowa KARWIA 2013. Już o godz. 17:00 rozpoczął się festyn rodzinny. Jak zwykle dużym powodzeniem cieszyły się stoiska z kulinariami: bigos, grochówka, pieczeń z dzika. Nie zawiodły tez wszelkie słodkości z piekarni "Konkol". Całości dopełniały wspaniałe występy estradowe zespołów muzycznych Kamienica, Bliza i Manijoce.
Nie obyło się bez konkursów. W przeciąganiu liny drużyna Karwi pokonała drużynę reszty świata, a głównym jurorem i wręczającym nagrodę (skrzynka piwa) była pani Grażyna Cern, Burmistrz Miasta Władysławowa.
Jednak głównym wydarzeniem wieczoru był występ znanego zespołu ENEJ. Przy ich muzyce bawiły się rekordowe tłumy fanów.

Zapraszamy do obejrzenia fotorelacji.
13.07.2013 18:00
FESTYN RODZINNY 2013
Zapraszamy na festyn rodzinny KARWIA 2013. Przewidziane są liczne atrakcje: jarmark, konkursy dla dzieci, grochówka, bigos, dzik z rożna, piwo i dobra muzyka.
Festyn tradycyjnie odbędzie się na boisku NORDy przy ul.Wojska Polskiego wjazd do Karwi od strony Jastrzębiej Góry.
Terminy innych imprez w okolicy można znaleźć w zakładce "Kalendarz imprez"


1.07.2013
ODPADY KOMUNALNE - Komunikat
Urząd Miasta Władysławowa opublikował ważny komunikat dotyczący odbioru odpadów komunalnych:

W ZWIĄZKU Z MOŻLIWOŚCIĄ OPÓŹNIEŃ W DOSTARCZANIU
PRZEZ PRZEDSIĘBIORCĘ WORKÓW DO SEGREGACJI ODPADÓW KOMUNALNYCH,
URZĄD MIEJSKI INFORMUJE, ŻE DO MOMENTU OTRZYMANIA WORKÓW,
ODPADY ZBIERANE SELEKTYWNIE NALEŻY WRZUCAĆ
ALBO DO STARYCH WORKÓW (NP. Z ABRUKO)
ALBO DO POJEMNIKÓW NA ODPADY ZMIESZANE.
JEDNOCZEŚNIE INFORMUJEMY, ŻE POJEMNIKI DO SEGREGACJI ODPADÓW,
KTÓRE ZNAJDUJĄ SIĘ NA TERENIE NASZEJ GMINY,
A KTÓRE JESZCZE NIE ZOSTAŁY USUNIĘTE,
BĘDĄ LIKWIDOWANE OD 08 LIPCA.


1.07.2013
ODPADY KOMUNALNE - HARMONOGRAM ODBIORU
Na stronie Urzędu Miasta Władysławowa został opublikowany harmonogram odbioru odpadów komunalnych:


czerwiec 2013
ODPADY KOMUNALNE - nowy system
Od 01 lipca 2013 roku zaczyna funkcjonować nowy system odbioru i zagospodarowania odpadów. Ze szczegółami, które będą obowiązywać na terenie gminy Władysławowo, a w szczególności w Karwi można zapoznać się na stronie Gminy Miasta Władysławowa:
21.03.2013 9:00
ODPADY KOMUNALNE - DEKLARACJA
Burmistrz Miasta Władysławowa informuje, że w dniu 21 marca w godz. 9:00 - 11:00 w Szkole Podstawowej w Karwi, pracownicy Referatu Gospodarki Komunalnej Urzędu Miejskeigo we Władysławowie będą udzielać informacji na temat wypełniania deklaracji o wysokości opłaty za gospodarowanie odpadami komunalnymi.
Dodatkowe dyżury dotyczące wypełniania deklaracji odbędą się w dniach 18 - 19 marca oraz 27 -28 marca w godz. 15:30 - 17:30 w Urzędzie Miejskim we Władysławowie.
Termin składania deklaracji upływa z dniem 31 marca 2013r.


czerwiec 2012
Deptak w centrum już wita Was
Planowana od dawna budowa deptaka z fontanną ruszyła w czerwcu. wykonawcą jest firma Abruko. Najważniejsze prace zostały już zakończone. W centrum swoje docelowe miejsce znalazła drewniana rzeźba. Będzie ona towarzyszyła wszytkim, którzy znajdą tu miejsce spotkań i relaksu. Przebieg prac i efekty można obejrzeć w naszej galerii.

Otwarcie Orlika
8.06.2012
Norda znowu w A-klasie ...!
Klub piłkarski Norda Karwia po znakomitym sezonie znowu w A-klasie! Z tej okazji Pani Burmistrz dr Grażyna Cern zaprosiła przedstawicieli klubu Norda na kameralne spotkanie w ratuszu. Wręczyła puchar i dyplom z wyrazami uznania i podziękowania za godne reprezentowanie gminy Władysławowo w rozgrywkach. My również gratulujemy klubowi i trenerowi Nordy Panu Józefowi Selke tego sukcesu, a także dziękujemy władzom miasta za pierwsze takie docenienie skutecznej gry zespołu.

Norda u Burmistrza
30.03.2012
ORLIK OTWARTY !
W dniu 30.03.2012 odbyło się uroczyste otwarcie kompleksu boisk "Orlik" w Karwi. W uroczystości wzięli udział przedstawiciele władz, a całość uświetniły występy uczniów Szkoły Podstawowej.

Otwarcie Orlika
09.2011
Budowa ORLIKA - prace ruszyły
To się dzieje! Na terenie położonym za Szkołą Podstawową ruszyły prace ziemne w ramach inwestycji budowy boisk sportowych ORLIK.
Zainteresowani mogą pobrać pliki planów ORLIKA. Poniżej zamieszczamy linki do plików w formacie pdf
Plan 1
Plan 2
Plan 3
Plan 4

Karwen
09.2011
DEPTAK Z FONTANNĄ
Przedstawiamy projekt skweru z fontanną opracowanego przez pracownię ART-PLAST. Deptak będzie usytuowany na terenie ograniczonym ulicami Kopernika, Kolorowa, Dobra. Uwagi i propozycje do projektu są pożądane w formie komentarzy pod zdjęciami projektu.

Karwen
2011
Modernizacja ulic Mokrej i Błękitnej
W poniższych linkach zamieszczamy plany modernizacji ulic Morkrej i Błękitnej
Zainteresowani mogą pobrać pliki w formacie pdf
Plan 1
Plan 2
Plan 3
9.07.2011
FESTYN RODZINNY
Festyn rodzinny jak zwykle przyciągnął wielu chętnych na spędzenie wieczoru przy zabawie, oryginalnej kuchni polowej, muzyce i tańcach. Prawdziwa grochówka i pieczeń z dzika to coś, czego nie jada się zwykle w normalnych barach, a tu tego nie brakowało! Do północy goście bawili się wyśmienicie przy wesołych taktach muzyki granej przez zaproszone zespoły. Szczególne podziękowania za tak niepowtarzalne atrakcje kulinarne należą się szefowi piekarni "Konkol", który imprezę współorganizował ze Strażą Pożarną i klubem sprotowym NORDA. Wspomnieć należy, że dochód z imprezy zasili budżety tych dwóch organizacji społecznych.
Już dzisiaj zapraszamy serdecznie na powtórkę festynu 6 sierpnia.
Zapraszamy do obejrzenia fotorelacji.
lipiec 2011
DREWNIANA RZEŹBA WITA GOŚCI
Od niedawna u nasady głównego karwieńskiego "deptaka" stoi drewniana rzeźba. Rzeźba przedstawia damę trzymającą w ręku krowi róg. W języku starosłowiańskim krowi róg nosił nazwę karwen. W dawnych czasach na podmokłych terenach miejscowi gburowie wypasali liczne stada krów. Stąd też wywodzi się obecna nazwa miejscowości Karwia. Rzeźba została wykonana przez Łukasza Zabłockiego, którego liczne prace można obejrzeć na stronie http://zgred.bo.pl .
Inspiracją do projektu była dama ze słynnej pocztówki znanego przedwojennego fotografa Henryka Gąsiorowskiego. Dama towarzyszyła fotografowi podczas jednego z pobytów w Karwi.
Pocztówkę można objrzeć w galerii starych pocztówek

Karwen
12.06.2011
NORDA KARWIA nie dała rady.
W niedzielę 12.06.2011 Norda Karwia przegrała 1:2 wyjazdowe spotkanie z Błyskawicą Reda Rekowo Dolne. Ta porażka spycha ponownie nasz zespół do bezpośredniej strefy spadku z klasy A.

W najbliższy piątek 17.06 godz. 18 odbędzie się mecz towarzyski w piłkę nożną pomiędzy drużynami kawalerowie a żonaci oraz podsumowanie sezonu 2010/11. KS Norda zaprasza kibiców i wszystkich zainteresowanch udziałem w meczu na boisko klubowe.

Więcej informacji
5.06.2011
NORDA KARWIA broni się przed spadkiem
W niedzielę 5.06.2011 Norda Karwia pokonała na własnym boisku Zatokę Puck 2:1. Wynik do przerwy był korzystny dla Zatoki 0:1, ale w drugiej połowie bramki strzelali już tylko zawodnicy Nordy: Przemysław Felkner i Mariusz Kalwig. Tym zwycięstwem Norda uciekła z bezpośredniej strefy spadku do niższej klasy. W najbliższą niedzielę 12.06 kolejne ważne spotkanie, tym razem na wyjeździe z Błyskawicą Reda Rekowo Dolne - na pewno przyda się wsparcie kibiców.
Więcej informacji
lato 2011
OPŁATA ZA UTRZYMANIE OGŁOSZENIA
Przypominamy kwaterodawcom o opłacie rocznej za utrzymanie ogłoszenia w naszym serwisie. Na bieżący rok Rada Sołecka uchwaliła opłatę w wysokości 50 PLN.
Osoby, które zalegają z opłatami za lata ubiegłe proszone są o uregulowanie należności do 31.05.2011. Zaległość po tym terminie będzie skutkowała usunięciem ogłoszenia.
Wpłaty można dokonać u p. Teresy Klebba ul. Złota 12.
08.02.2011
WYBORY SOŁTYSA I RADY SOŁECKIEJ
w dn. 8.02.2011 w odbyły się wybory Sołtysa i Rady Sołeckiej Karwi. Spotkanie wyborcze zaszczciły swoją obecnością władze Władysławowa - Burmistrz p. Grażyna Cern, Zastępca Burmistrza p. Jan Głowienka, Przewodniczący Rady Miasta p. Zygmunt Orzeł, a także Przewodniczący Rady Powiatu p. Roman Czerwiński. Mieszkańcy mieli sposobność zadawania pytań przybyłym gościom i podzielenia się swoimi uwagami.
Wyniki głosowania:
Sołtysem został ponowinie wybrany p. Marek Pieczonko.
Do 4 osobowej Rady Sołeckiej wybrano p. Józefa Klebbę, p. Piotra Radtke, p. Tomasza Felknera i p. Wiesława Jekę
Październik 2010
Inwestycje w Karwi
Trwa dalszy ciąg robót drogowych w Karwi na ulicach Wojska Polskiego i Kopernika w ramach przebudowy drogi powiatowej 1514G. Zapraszamy do naszej fotogalerii.
Zobacz więcej
15.05.2010
Metropolita Gdański abp Sławoj Leszek Głódź w Karwi
15 maja 2010r. w kościele parafialnym w Karwi odbyła się uroczystość bierzmowania. Powagi wydarzeniu dodała obecność Metropolity Gdańskiego abp Sławoja Leszeka Głódzia. Fotogrfie z tej wizyty można objerzeć w naszej galerii
Zobacz więcej
kwiecień 2010
Przebudowa ulic
Trwają prace inwestycyjne na drogach w Karwi. Nowe uzbrojenie terenu zyskały ulice: Wojska Polskiego, Kopernika, Hoża i Miła. Auktualnie wykonywana jest już nawierzchnia na ul. Miłej
Zobacz więcej
05.08.2009
Muzyczna Biesiada z Kaszubską Tabaką 2009
Odbyła się coroczna "Muzyczna Biesiada z Kaszubską Tabaką". Organizatorzy przygotowali Wiele atrakcji dla dorosłych i dzieci. Każdy znalazł coś ciekawego dla siebie - różnorodne jedzenie, picie, muzykę, jarmarczne zakupy, ognisko, jazdę na koniach i na dachu wozów strażackich. Poza występami zaproszonych zespołów muzycznych, swoich sił na estradzie próbowali też uczestnicy biesiady. Zabawa trwała do późnych godzin wieczornych.
Relacja z imprezy
01.08.2009
Open Beach Ball - Karwia 2009
Dnia 01.08.2009 r. na plaży w Karwi odbył sie Kobiecy Turniej Siatkówki Plażowej Open Beach Ball. W finale Panie z duetu Tekila zdecydowanie pokonały zespół Pokemony. Niewątpliwą Gwiazdą imprezy, oczywiście prócz ślicznych Zawodniczek, był BLADY Kris, znany z konkursu "Mam talent", który imprezę poprowadził. O muzykę zadbali DJ KOSTEK i DJ BART.
Zobacz fotki z turnieju
26.07.2009
STOART w Karwi
Dnia 26.07.2009 r. odbyło się spotkanie mieszkańców Karwi z przedstawicielami Związku Artystów Wykonawców "STOART". Spotkanie miało na celu wyjaśnienie aspektów prawnych i formalnych przeprowadzanych ostatnio w naszej miejscowości kontroli legalności publicznego odtwarzania artystycznych wykonań. Ze strony Związku na spotkanie przybyli przedstawiciele, którzy na wstępie zapoznali zebranych z uwarunkowaniami prawnymi podejmowanych przez Związek (...) działań. Po burzliwej wymianie zdań Pan i Panie reprezentujące "STOART" opuścili zebranie. Pozostali mieszkańcy Karwi po wstępnym przeanalizowaniu prawnych aspektów działań Związku "STOART" podjęli decyzję, iż w tej sprawie powierzają reprezentowanie interesów mieszkańców "Stowarzyszeniu Przyjaciół Karwii i Rozwoju Turystyki Nadbałtyckiej". Stowarzyszenie w najbliższym czasie nawiąże kontakt z Radcą Prawnym, który zajmnie się reprezentowaniem interesów kwaterodawców z Karwi.
Pobierz wzór odpowiedzi na żądania Stoartu o zawarcie umowy, którą opracował i zredagował Adwokat Maciej Urbański- "Radcy Prawni Urbański, Ruciński, Jaroska, Borkowska" Sp. Cywilna Sopot
20.07.2009
Nowe inwestycje drogowe w Karwi
Wkrótce rusza kolejna inwestycja drogowa w Karwi. O planowaniu przebudowy ulic Wojska Polskiego i Kopernika, informuje w swoim piśmie Wicemarszałek Województwa Pomorskiego Mieczysław Struk. Inwestycja ma być zakończona przed sezonem letnim 2010 r. więcej
27.06.2009
Festyn - Sobótka 2009
Sobótka w Karwi na powitanie nowego sezonu letniego w tym roku odbyła się 27 czerwca. Tradycyjnie już festynowi towarzyszyła muzyka, śpiew i dobra zabawa. więcej
lato 2009
Dyplom dla Karwi
Karwia może pochwalić się wyjątkowym dyplomem przyznanym przez portal Onet.pl:

Dyplom dla Karwi
Oferta miejscowości
Dodatki
Kontakt
Informator
Kalendarz imprez
Księga gości
Poleć znajomym
Startuj z nami
Dodaj do zakładek

Polecamy
Karwia nocą


Karwia nocą
   
    Contents copyright (c) 2002-2005 by WWW.KARWIA.PL All rights reserved. s